€25,5 млн на житло для ВПО: Україна з Німеччиною підписали угоду

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен та віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков підписали угоду, за якою Федеральний уряд Німеччини виділяє Україні грант у 25,5 млн. євро на рефінансування програми житлових кредитів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Об этом сообщает FLB

Про це повідомляє Посольство Німеччини в Україні.

Метою проєкту, який реалізується німецькою Кредитною Установою для Відбудови (KfW), є рефінансування субсидованої державної програми надання кредитів на придбання власного житла, сказано у повідомленні посольства.

«За допомогою цього гранту можуть бути рефінансовані близько 1 200 кредитів. До п’яти тисяч внутрішньо переміщених осіб матимуть користь від цього проєкту, який поліпшує їхні умови життя та їхню соціальну інтеграцію у територіальні громади, що їх приймають», – повідомляє пресслужба посольства Німеччини.

За даними посольства, відсоткова ставка житлових кредитів за програмою може знизитися з 25% до 3% річних.

«Аби сприяти сталому і структурному поліпшенню видачі державних кредитів внутрішньо переміщеним особам, проєкт додатково підсилюють супровідним заходом підтримки, який зміцнює відповідні державні установи у їхніх технічних та організаційних спроможностях», – додає пресслужба.

Наступним кроком буде ратифікація міжурядової Угоди Верховною Радою України, після чого розпочнеться підготовка до укладення договору фінансування між KfW та міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, – повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

«Паралельно з цим KfW обиратиме фінансову установу-партнера з реалізації проєкту, яка розробить та реалізує банківський продукт по кредитуванню, а Мінреінтеграції розроблятиме порядок використання коштів щодо механізму реалізації проєкту», – сказано у повідомленні міністерства.

Раніше Центр журналістських розслідувань писав про непрозорі витрати коштів у межах програм, що виконуються Українським фондом соціальних інвестицій і фінансується урядом Німеччини через кредитну установу KfW.

Нагадаємо:

  • 22 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив угоду із Урядом Федеративної Республіки Німеччина щодо співробітництва в рамках реалізації проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».
  • Мінреінтеграції створило Держпідприємство «Реінтеграція та відновлення», яке опікуватиметься роботами з відновлення окупованих територій.
  • Посол Німеччини Анка Фельдгузен повідомила Центру журналістських розслідувань, що допомога Німеччини Україні перевищує 4,5 мільярда євро, і витрати ціх коштів ретельно перевіряються.

Теги: корупція, новини корупції

Джерело статті: “https://korupciya.info/5499-25-5-mln-na-zhitlo-dlya-vpo-ukraina-z-nimechchinoyu-pidpisali-ugodu.html”