НАШІ ГРОШІ – Укравтодор вперше оприлюднив причину скасування тендеру за 525 мільйонів — експертиза виявила завищені ціни (додано)Служба автомобільних доріг у Рівненській області скасувала тендер на капітальний ремонт траси Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне на ділянці км 150+500 – км 156+700 очікуваною вартістю 524,75 млн гривень. Про це йдеться на сайті «Прозорро».

Об этом сообщает Русский репортер


Причиною відміни закупівлі замовник вказав ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» — «неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель». А у протоколі засідання тендерного комітету вперше уточнив, що закупівля відбутися не може тому, що, за результатами експертизи, її вартість є завищеною, а отже, її треба змінити.


«Голова тендерного комітету Костюк І.О. повідомив, що очікувана вартість закупівлі після експертизи проекту зменшується… Законом не передбачено можливість вносити зміни до оголошення про проведення закупівлі в частині зміни очікуваної вартості закупівлі», — вказано у протоколі.За словами очільника Укравтодору, за допомогою незалежної експертизи вартість тендеру перевіряється на об’єктивність ще до публікації закупівлі на сайті «Прозорро».


«Експертиза може змінити ціну на меншу — наприклад, показавши, де і як можна заощадити. Часто, щоб довести ефективність своєї роботи, експертні організації дещо зрізають ціну».У даному випадку результати експертизи надійшли уже після оголошення закупівлі, саме тому її і відмінили.


Після опублікування цієї інформації САД оголосила нову процедуру з нижчою на 59,86 млн.₴ (або більш ніж на 10%) очікуваною вартістю.


Результати експертизи вперше за часів головування Кубракова з листопада 2019 року стали причиною скасування закупівлі у тендерах Укравтодору.


Безумовним рекордсменом за кількістю скасованих тендерів у 2019-2020 роках є Служба автомобільних доріг у Львівській області — там відмінили 27 процедур закупівлі; далі йдуть Кіровоградський (17) та Одеський (16) автодори.


Найчастіше причинами скасування були «неможливість усунення порушень» у процедурі закупівлі та відсутність подальшої необхідності у проведенні торгів.


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2020/06/02/ukravtodor-vpershe-opryliudnyv-prychynu-skasuvannia-tenderu-za-525-mil-yoniv-ekspertyza-vyiavyla-zavyshcheni-tsiny/”