"Карпати" стали народною командою. Що далі? - Cпорт

Подія: 13 лютого депутати Львівської міської ради ухвалили рішення про створення народної команди "Карпати".

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Деталі та коментарі: За інформацією офіційного сайту "зелено-білих", клуб переходить у власність міста Львова.


"Дата 13 лютого 2020 року назавжди увійде до славетної історії "Карпат": одностайним голосуванням депутатського корпусу ЛМР було прийнято ухвалу про створення Народної команди. "Карпати" переходять у власність громади міста Львова. ФК "Карпати" офіційно повідомляє, що корпоративні права будуть безкоштовно передані у валаду громади міста, як цього і вимагає текст ухвали", — йдеться в офіційній заяві.


Крім цього, народна команда "Карпати", яку вчора створили депутати ЛМР, й надалі на пільгових умовах користуватиметься спорудами стадіону "Україна" та тренувальними полями, а також отримає в оренду земельні ділянки, необхідних для їх належного функціонування. Окремим пунктом ухвали також зазначений розвиток дитячого футболу. Крім того, у сесійній залі звучала сума 50 мільйонів гривень із міського бюджету, яку виділятимуть для розвитку "народної команди".


"Львів любив Карпати, любить і буде любити. Футбольний клуб "Карпати" — це структура, яка завжди була гордістю громади. Розумію сьогоднішню непросту ситуацію, засновники чомусь не фінансують зараз цей клуб. Час взятися до ідеї створення народної команди. Тут важливо почути думку львів’ян, має бути публічне обговорення. Сьогоднішня ухвала — це старт цього процесу. Футбольний клуб користується земельною ділянкою, вони отримали в оренду за 1 гривню від міста стадіон, і так буде надалі", — пояснив ухвалу міської ради мер міста Андрій Садовий .


Очікується, що до квітня 2020 року львівська міськрада має прийняти проект про функціонування "Народного клубу".


Офіційними власниками "Карпат" є бізнесмени Петро Димінський та Ігор Коломойський. Та власники вже давно не займаються справами клубу, а тому в нього виникли серйозні фінансові труднощі. Гравці не отримували зарплату 3 місяці, збори команди у Туреччині були під загрозою.


Згідно з даними системи Youcontrol, ТзОВ "Клуб професійного футболу "Карпати" зареєстроване у Львові. Його керівником є Ростислав Ящишин, а кінцевими бенефіціарами зазначені компанія з обмеженою відповідальністю "Менділ лімітед" та акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю "Крисал Холдінгс ЛТД", що зареєстровані на Кіпрі.


"На сьогодні варіант створити народну команду — найбільш вірогідна можливість її врятувати. Але не знаю, як це все станеться, адже в команди є два власники. Юридично вирішити це буде складно. Але навіть якщо таки вдасться, то без вливання грошей нічого не буде. Зараз основне завдання — зберегти команду у вищій лізі", — каже екстренер "Карпат" і куратор тренерів збірної України Мирон Маркевич у коментарі НТА.


Нагадаємо, після осінньої частини сезону "Карпати" посідають останнє місце в турнірній таблиці УПЛ.


"Команда йде на останній сходинці турнірної таблиці, на матчі фактично ніхто не ходить, команда віддала своїх найкращих футболістів. А керівництво клубу замість того, щоб намагатися якось зберегти прописку в еліті на настуний сезон, робить все можливе для того, щоб команда вилетіла. У мене складається враження, що зараз є свідома політика клубу на те, щоб просто вилетіти", — зазначив спортивний журналіст і коментатор Ігор Циганик "24 каналу".


Що було раніше: Нововведення у фіксуванні офсайда запропонували клуби англійської прем’єр-ліги. Підтримав їх і президент УЕФА Александер Чеферін. Тому невдовзі правила футболу можуть зазнати чергових революційних перетворень.


Джерело статті: “https://expres.online/sport/karpati-stali-narodnoyu-komandoyu-shcho-dali”