Ціни на нафту вперше з квітня опустилися нижче від $70 за барель

У листопаді нафта дешевшає після подорожчання в жовтні

Ціни на нафту сьогодні впали до мінімуму кількох місяців на тлі зростання пропозиції та через побоювання інвесторів щодо уповільнення економічного зростання і торговельних спорів, повідомляє агентство Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent уперше з квітня опустилися нижче від $70 – спочатку вони зупинилися на позначці $69,13, а потім піднялися до $69,55.

За даними агентства, вартість нафти зросла в жовтні через побоювання, що нові санкції США проти Ірану могли позбавити ринок значних обсягів сирої нафти і призвести до дефіциту в окремих регіонах.

Проте найбільші виробники – Саудівська Аравія, Росія і сланцеві компанії США – поступово нарощували видобуток і покрили зниження постачань з Ірану.

6 серпня 2018 року президент США Дональд Трамп підписав указ, який відновив санкції проти Ірану, що діяли до підписання ядерної угоди у 2015 році. Вони набули чинності 5 листопада.

1 жовтня ф’ючерси на нафту марки Brent торгувалися на Лондонській біржі за $84,23 за барель, що стало найвищим показником із 2014 року.

Вони трохи піднялися наступними днями, а потім почали знижуватися, повідомляє Reuters.

На думку представників найбільших світових трейдингових компаній, ціни на нафту не опустяться нижче від $65 за барель і можуть перевищити позначку $100 у 2019 році через побоювання, що санкції США проти Ірану призведуть до дефіциту нафти.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-tsini-na-naftu-vpershe-z-kvitnja-opustilisja-nizhche-70-za-barel-492270.html”