Сезон грипу та ГРВІ стартував: скільки чернігівців занедужало?

З початку жовтня розпочався моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

Об этом сообщает http://crimeawest.com

Про це повідомляють у ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», пише Новий Чернігів.

За 40 тиждень в області на ГРВІ захворіло 3510 осіб, з них 2511 дітей. Рівень захворюваності нижче епідпорогу на 53,4%. Госпіталізовано 84 особи, з них 73 дітей (86,9%).

По м. Чернігову захворіло 1658 осіб, з них дітей — 1199, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 39,7%. Матеріал від хворих на грип та ГРВІ у вірусологічну лабораторію не надходив.

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я цього епідсезону у Північній півкулі будуть циркулювати 4 штами: “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки B/Yamagata). Новими для України є два — “Канзас” і “Брісбен”. У групах ризику — нещеплені люди пенсійного віку, а також діти і люди працездатного віку з хронічними захворюваннями. Тож, лікарі радять вакцинуватися проти грипу.

В аптечних закладах області наразі є вакцина для профілактики грипу «ДжісіФлю».

Загалом, кажуть епідеміологи, ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області на сьогодні відповідає середньорічному рівню для даної пори року.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі

Джерело статті: “http://pik.cn.ua/48591/sezon-gripu-ta-grvi-startuvav-skilki-chernigivtsiv-zaneduzhalo/”