"Північний потік-2": Україна вітає остаточне схвалення нових правил ринку газу ЄС

Українська сторона вітає остаточне схвалення поправок до Газової директиви ЄС, оскільки це має "велике значення" в контексті тристоронніх консультацій Україна-ЄС-Росія щодо транзиту газу.
Про це, як передає "Європейська правда", повідомляє прес-служба Представництва України при ЄС.
"Поправки до Газової директиви спрямовані на усунення правових прогалин в правовій системі ЄС та покращення конкуренції на газовому ринку. З набранням чинності внутрішні правила газового ринку ЄС, такі як відокремлення власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи та вимоги до забезпечення прозорості, будуть застосовуватися до трубопроводів до та з третіх країн, зокрема "Північного потоку-2", — йдеться у повідомленні.
Країни-члени ЄС матимуть 9 місяців з моменту набуття нею чинності для імплементації нових правил у національні законодавства.
[L]
"Ми розраховуємо на добросовісне, послідовне та ефективне виконання Директиви, що є надзвичайно важливим для забезпечення рівного ставлення до української газотранспортної системи та проекту "Північний потік-2" в рамках законодавства ЄС", — заявили в Представництві України при ЄС.
"Сьогоднішній крок доводить, що держави — члени ЄС розділяють відповідальність і демонструють солідарність з питань, що мають ключове значення для європейського газового ринку", — додали дипломати.
Нагадаймо, Єврокомісія хоче до серпня провести переговори з Україною і РФ щодо транзиту газу з 2020 року.

Джерело статті: “https://www.newsline.com.ua/society/-pivnichniy-potik-2-ukrayina-vitae-ostatochne-shvalennya-novih-15042019153300”