Brexit переноситься: британський парламент проголосував за нову дату для виходу з ЄС

Brexit переноситься: британський парламент проголосував за нову дату для виходу з ЄС
фото Shutterstock

Британський парламент підтримав пропозицію уряду про перенесення дати виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу на більш пізній термін – 30 червня. Під час голосування в палаті громад 412 депутатів виступили за відстрочку Brexit, 202 – проти, повідомляє Reuters.

Цю пропозицію про відтермінування ще має підтримати Євросоюз.

Дату виходу з ЄС перенесуть на 30 червня, якщо Палата громад зможе схвалити до 20 березня угоду про умови Brexit, якої вдалося досягти Терезі Мей у ході переговорів з Брюсселем.

Якщо ж більшість депутатів знову не підтримає цю угоду (яку вже двічі провалила), то Brexit буде відкладений на ще довший термін.

Британський прем’єр не збирається відмовлятися від згаданої угоди і спробує з третьої спроби домогтися прийняття її палатою громад наступного тижня.

З цієї точки зору сьогоднішнє голосування було дуже важливим для британського прем’єра, яка в підсумку виграла час, щоб спробувати припинити чвари всередині свого уряду і отримати підтримку членів північноірландської Демократичної юніоністської партії.

Євросоюз може піти на додаткові поступки, щоб допомогти Мей узгодити домовленість про вихід з ЄС з британськими депутатами, вважають оглядачі.

Голова Євроради Дональд Туск 14 березня написав у Twitter, що попросить членів ЄС погодитися з тривалою відстрочкою.

«У ході моїх консультацій напередодні саміту ЄС я буду закликати представників 27 країн союзу бути відкритими до тривалого відтермінування, якщо Великобританія визнає це необхідним для перегляду своєї стратегії і досягнення консенсусу», – написав він.

Нагадаймо, напередодні британські законодавці проголосували проти виходу з ЄС без угоди, за так званим «жорстким сценарієм».

Раніше британський уряд оприлюднив низку заходів на той випадок, якщо країна вийде з ЄС без угоди.

Також читайте
Британські законодавці проголосували проти виходу з ЄС без угоди
Британські законодавці проголосували проти виходу з ЄС без угоди 13 березня 2019, 22:42
Лондон оприлюднив заходи на випадок, якщо країна вийде з ЄС без угоди
Лондон оприлюднив заходи на випадок, якщо країна вийде з ЄС без угоди 13 березня 2019, 14:50
Brexit: нова спроба Мей зазнала чергової нищівної поразки
Brexit: нова спроба Мей зазнала чергової нищівної поразки 12 березня 2019, 21:25

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20194850-brexit-perenositsya-britanskij-parlament-progolosuvav-za-novu-datu-dlya-vihodu-z-es”