Поліція не проводить належного розслідування озброєного нападу на редакцію газети, – журналісти

Розслідування надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення прес-конференції у прес-клубі херсонської газети «Новий день» 18 січня – зумисно затягується, а оперативні слідчі дії проводяться некваліфіковано. На цьому наголошується у зверненні, яке надійшло від редакції газети «Новий день» на адресу Національної спілки журналістів України.


Журналісти, які опинилися безпосередньо в епіцентрі стрілянини, стурбовані затягуванням слідства, відсутністю дієвих кроків з боку правоохоронних органів, а також обурені самою кваліфікацією кримінальної справи за статтею «Хуліганство».


«Це був зухвалий та цинічний злочин проти журналістів, перешкоджання їх професійній діяльності та замах на вбивство. Адже, окрім розпиленого газу, від якого отримали отруєння учасники прес-конференції, кулі на рівні голів навиліт пронизали приміщення залу для прес-конференцій, і тільки за збігом обставин не постраждали люди», – зазначає головний редактор газети «Новий день» Анатолій Жупина.


<nbsp;>


У зверненні вказується, що тільки один учасник нападу з кількох десятків затриманих отримав через суд повідомлення про підозру та щодо нього прийнято міру утримання до завершення слідства. Решта затриманих були відпущені того ж дня і, «не виключено, що можуть являти собою суспільну небезпеку та бути використані для тиску» йдеться у листі херсонських журналістів.


У Національній спілці журналістів України обурені неналежним реагуванням правоохоронців на резонансну подію – акцію свідомого залякування журналістів, де для атаки було використано зброю та сльозогінний газ.


«Пройшло більше тижня з моменту брутальної агресії проти херсонських журналістів, але оперативні слідчі дії поліції не впевнюють нас, що є воля захищати працівників ЗМІ», – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Солідарність із постраждалими колегами висловили наші міжнародні партнери – Європейська федерація журналістів, Представник ОБСЄ з питань свободи слова; інформацію про інцидент опубліковано на спеціальній Платформі Ради Європи, – але лише для українських правоохоронців немає підстав тривожитися…


У зверненні редакції газети «Новий день» зазначається, що «до слідчих дій, зокрема, опитування свідків, задіюють недосвідчених співробітників, і навіть практикантів». Водночас херсонські журналісти переконані, що «відсутність адекватного покарання не виключає можливі наступні прояви агресії щодо журналістів».


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/01/28/politsiya_ne_provodyt_nalezhnogo_rozsliduvannya_ozbroienogo_napadu_na_redaktsiyu_1497315”