УПЦ КП проведе свій Архієрейський собор перед Об’єднавчим собором українських православних церков

В УПЦ КП уважають, що Філарет має бути одним із членів президії об’єднавчого собору

13 грудня архієреї Української православної церкви Київського патріархату проведуть зустріч, щоб підготуватися до Об’єднавчого собору православних церков. Про це повідомив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) у Facebook.

"Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об’єднавчого собору та прийняти рішення щодо Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року", – написав він.


https://www.facebook.com/yevstr/posts/1924768204238121

Рішення про проведення Архієрейського собору ухвалили під час засідання священного синоду УПЦ КП 6 грудня.

В УПЦ КП наголосили, що під час підготовки регламенту об’єднавчого Собору має бути враховано, що право голосу на ньому повинні мати тільки українські ієрархи, а присутність духовенства, чернецтва і мирян можливе тільки без вирішального голосу.

На соборі 13 грудня планують обговорити процедуру висунення кандидатур предстоятеля єдиної помісної автокефальної української церквою.

"Висунення кандидатур повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена собором і передбачатиме, що кожен кандидат повинен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів собору", – повідомили в УПЦ КП.

Зазначають, що один член собору може висловити підтримку тільки одному кандидату, а загальну кількість кандидатур визначать за підсумками процедури висування.

В УПЦ КП уважають, що об’єднавчий собор має складатися з представників УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів УПЦ МП. Президія собору має включати представників цих церков, зокрема патріарха Філарета.

Підсумки підготовки до об’єднавчого собору ієрархи УПЦ КП мають подати 13 грудня. У Київському патріархаті запропонували, щоб після об’єднання церков кожен архієрей надалі очолював свою єпархію і зберіг свій титул, який був у нього до моменту об’єднання.

"У майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до впорядкування територіальних меж єпархій згідно з традиційним канонічним порядком", – уважають в УПЦ КП.

У 2018 році українська влада звернулася до вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату скасовано; із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему; йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

27–29 листопада Вселенський патріархат провів Синод, на якому ухвалив "Конституційний статут української церкви".

Офіційний томос про автокефалію православної церкви в Україні вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об’єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної церкви. За словами президента України Петра Порошенка, Собор відбудеться 15 грудня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-upts-kp-provede-svij-arhijerejskij-sobor-pered-ob-jednavchim-soborom-ukrajinskih-pravoslavnih-tserkov-561122.html”