Арешт Еміля Курбедінова: окупанти тиснуть на адвоката українських моряків

Арешт Еміля Курбедінова: окупанти тиснуть на адвоката українських моряків

Адвоката Еміля Курбедінова затримали в окупованому Криму за підозрою у “пропаганді символіки екстремістських організацій”. Максимальний термін покарання за це правопорушення становить 15 діб арешту, пише Експрес-онлайн.

Що відомо про Еміля Курбедінова?

Мрія стати юристом

37-річний Еміль Курбедінов родом з Краснодарського краю. Саме сюди його батьки, кримські татари, яких депортували з Кримського півострова, переїхали з Узбекистану.

У підлітковому віці Еміль мріяв стати міліціонером. Навчався у ліцеї МВС. Захоплювався історією, суспільствознавством, правознавством. Згодом вирішив стати юристом. Свою мрію реалізував — вступив на юридичний факультет Краснодарського державного університету.

Паралельно навчався на військовій кафедрі, отримав офіцерське звання. Після здобуття освіти повернувся до Новоросійська, працював на митниці. Згодом переїхав до Керчі, де жили його бабуся з дідусем, а звідти — до Сімферополя, куди перебралися його батьки. Тут Еміль одружився. У подружжя народилося двоє дітей.

Захист українських політв’язнів

Після окупації у Криму почало діяти законодавство Російської Федерації. Тож Еміль, щоб продовжувати юридичну практику, змушений був отримати статус російського адвоката.

Тривалий час він надає юридичну допомогу політикам, активістам, журналістам та переслідуваним мусульманам. Захищає українських політв’язнів у низці політичних справ у Криму та Росії. Нещодавно, зокрема, погодився вести захист українських моряків, які потрапили в полон після атаки в Керченській протоці.

Читайте також США звели позицію Росії у Керченській кризі до абсурду

У січні 2017 року Курбедінова після обшуків у його домі та офісі заарештували на 10 діб за “поширення екстремістських матеріалів”. Підставою для засудження стала публікація у соціальній мережі “Вконтакте” трирічної давнини. Еміль тоді поширив допис про мітинг забороненої у Росії міжнародної ісламської політичної партії “Хізб ут-Тахрір” у Сімферополі. Суд розцінив такі його дії як поширення екстремістських матеріалів.

Російські силовики не раз затримували Еміля Курбедінова на адмінкордоні з Кримом після того, як він повертався із міжнародних поїздок. А в жовтні російська прокуратура погрожувала адвокатові відкриттям проти нього кримінальної справи. Колеги Курбедінова переконані, що, незважаючи на різні способи тиску й арешт, Еміль не припинить професійної діяльності.

Нагадаємо подробиці про затримання у Криму адвоката Курбедінова


Джерело статті: “https://expres.online/politics/aresht-emilya-kurbedinova-chomu-okupanti-tisnut-na-advokata”